Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Decoupage

Slovo decoupage pochází z francouštiny a v překladu znamená vystřihování nebo stříhání. Do češtiny se překládá jako ubrousková technika, což přímo vystihuje to, co se na ni ve většině případů používá.

Zatím jsem zkoušela decoupage použít jenom na dna ze sololitu a překližky, která tvoří základ košíků z pedigu. Trochu kombinace nezaškodí:) Decoupage se dá použít například na zdobení květináčků nebo třeba kachliček, které slouží jako dekorace na stěnu, v podstatě zdobení skoro čehokoliv:) Jenom se pak musí použít lepidlo speciálně určené pro ten který materiál.


The word comes from French and when translated into English it means "to cut something out". In Czech the technique is usually referred to as "the napkin art", the name of which describes what the technique is mainly used for. 

So far I have decoupaged only the plywood, the material the bases of rattan baskets are made of. However, as far as I can tell a bit of variety hasn't hurt anyone yet :) You can also decoupage flower pots or tiles and use them as an interior wall decoration. In fact, you can decoupage almost anything:) Just make sure you choose the right glue/adhesive for your particular material.

 

 

TOPlist